ایام فاطمیه - قرمز آ تشین
سفارش تبلیغ
صبا

قرمز آ تشین


ساعت 11:32 صبح چهارشنبه 87/3/1

3ایام فاطمیه و شهادت آن یگانه بانوی دو عالم، حضرت زهرا(س) را خدمت

سلیم بن قیس هلالی در کتاب اسرار آل محمد (ص) می گوید: از سلمان فارسی شنیدم که می گفت: در مرضی که پیامبر(ص) از دنیا رفت نزد آن حضرت نشته بودم. حضرت زهرا(س) وارد شد و چون حال ضعف پیامبر(ص) را دید بغض گلویش را گرفت بطوریکه اشک بر گونه هایش جاری شد.


 

پیامبر(ص) فرمود: دخترم چرا گریه می کنی؟ عرض کرد: یا رسول الله بعد از تو بر خودم و بر فرزندانم از   بی اعتنائی مردم و تضییع حقمان می ترسم.


 

پیامبر(ص) در حالیکه چشمانش اشک آلود شده بود فرمود: ای فاطمه مگر نمی دانی ما اهل بیتی هستیم که خداوند برای ما آخرت را بر دنیا ترجیح داده و فنا را بر همه خلقش حتمی نموده است.


 

خداوند تبارک و تعالی توجهی به زمین نمود و مرا از میان آنان انتخاب کرد و به پیامبری برگزید.


 

سپس برای بار دوم توجهی به زمین نمود و همسر تو را انتخاب کرد و به من دستور داد تا تورا به ازدواج وی درآورم و اورا برادر و وزیر و وصی و جانشین خود در امتم قرار دهم....


 

ادامه دارد


 


 

پس پدر تو بهترین انبیاء و رسولان خداوند است و شوهر تو بهترین اوصیاء و وزیران است و تو اول کسی از خاندان من هستی که به من ملحق می شوی.


 

سپس خداوند توجه سومی به زمین کرد و تو را و یازده نفر از فرزندانت و فرزندان برادرن و شوهرت را که از نسل تو هستند انتخاب نمود.


 

پس تو سیده زنان اهل بهشت هستی و دو پسرت حسن و حسین دو آقای اهل بهشتند و من و برادرم و یازده امام - که جانشینان من تا روز قیامت هستند - همگی هدایت کننده و هدایت شده ایم.


 

اولین نفر از جانشینان پس از برادرم حسن است و بعد از او حسین و سپس نه نفر از فرزندان حسین که در بهشت در یک منزل خواهند بود.منزلی که از منزل من به خدا نزدیک تر نیست و سپس منزل ابراهیم و آل ابراهیم.........


 

دخترم آیا نمی دانی از جمله کرامتهای خداوند بر تو آن است که تورا به ازدواج بهترین امتم و بهترین اهل بیتم در آورده است. او که در قبول اسلام از همه پیشتر در حلم و بردباری از همه بالاتر در علم از همه بیشتر روحش از همه بزرگوارتر زبانش راستگوتر قلبش شجاعتر دستش بخشنده تر نسبت به دنیا از همه زاهدتر و در کوشش و جدیت از همه شدیدتر است.


 

حضرت زهرا(س) از آنچه پدرش فرمود مسرور و خوشحال شد.


 

سپس پیامبر(ص) به حضرت زهرا(س) فرمود: علی بن ابی طالب هشت دندان برنده و شکافنده دارد و مناقبی دارد که هیچیک از مردم ندارند:


 

ایمان او به خدا و رسولش قبل از هر کسی که احدی از امتم در این باره بر او سبقت نگرفته است.


 

علم او به کتاب خدا و سنتم که احدی از امت بجز همسرت همه علم مرا نمی داند چرا که خداوند علمی را به من آموخته است که غیر از من و او آن را نمی داند و به ملائکه و پیامبرانش هم نیاموخته است و فقط به من آموخته و مرا امر کرده که آن را به علی بیاموزم و من این کار را انجام داده ام. بنابراین هیچکس از امتم همه علم و فهم و حکمت مرا بطور کامل غیر از او نمی داند.


 

دیگر اینکه تو ای دخترم همسر او هستی و دو پسرش حسن و حسین نوه های من هستند و آنها دو سبط امتم هستند. و امر به معروف و نهی از منکر او و اینکه خداوند - جل ثنائه- به او حکمت و حل و فصل بین حق و باطل را آموخته است.


 

دخترم ما اهل بیتی هستیم که خداوند هفت چیز به ما عطا کرده که به احدی از اولین و آخرین بجز ما عطا نکرده است: من آقای پیامبران و مرسلین و بهترین آنانم و جانشین من بهترین جانشینان است و وزیرم بعد از من بهترین وزیران است و شهید ما بهترین شهیدان است که مقصود عمویم حمزه است.


 

حضرت زهرا(س) عرض کرد: یا رسول الله آیا او آقای شهیدانی است که همراه تو کشته شده اند؟ فرمود: نه آقای شهیدان از اولین و آخرین- بجز انبیاء و اوصیاء- است.


 

و جعفربن ابی طالب که دوبار هجرت نمود و صاحب دو بال خونین است که با آنها در بهشت همراه ملائکه پرواز می کند. و دو پسرت حسن و حسین دو سبط امتم و دو آقای جوانان اهل بهشتند.


 

قسم به آنکه جانم بدست اوست از ماست مهدی این اما که خداوند به وسیله او زمین را پر از عدل و داد می کند همانطور که ازظلم و ستم پر شده باشد.


 

حضرت زهرا(س) عرض کرد: یا رسول الله کدامیک از اینان که نام بردی افضل اند؟


 

پیمبر(ص) فرمود: برادرم علی افضل امتم است. حمزه و جعفر این دو افضل امت من بعد از علی و تو و دو پسر و نوه ام حسن و حسین و جانشینان از فرزندان این پسرم هستند- و پیامبر(ص) با دست اشاره به حسین (ع) فرمودند- و مهدی از ایشان است. آنکه قبل از مهدی است از آن افضل است. اولی که مقدم است افضل از موخر است زیرا امام او است و این وصی آن است. ما اهل بیتی هستیم که خداوند برای ما آخرت را بر دنیا ترجیح داده است.


 

سپس پیامبر(ص) یه فاطمه و همسر او و دو پسرش نگاه کرد و فرمود:ای سلمان خدا را شاهد می گیرم که من با کسی که با اینان بجنگند روی جنگ دارم و با کسانی که با اینان روی صلح داشته باشند روی صلح دارم. بدانید که اینان در بهشت همراه منند.


 

سپس پیامبر(ص) رو به علی(ع) کرد و فرمود: یا علی تو بزودی بعد از من از قریش و متحدشدنشان بر علیه تو و ظلمشان بر تو سختی خواهی کشید. اگر بر علیه آنان یارانی یافتی با آنان جهاد کن و با مخالفین خود بوسیله موافقینت جنگ کن و اگر یاری نیافتی صبر کن و دست نگهدار و با دست خویش خود را در هلاکت مینداز. تو نسبت به من بمنزله هارون نسبت به موسی هستی و تو از هارون اسوه و روش خوبی خواهی داشت که به بادرش موسی گفت: "ان القوم استضعفونی و کادوا یقتلونن" این قوم مرا ضعیف شمردند و نزدیک بود مرا بکشند..


¤ نویسنده: عصمت اله احمدی

نوشته های دیگران ( )

3 لیست کل یادداشت های این وبلاگ

خانه
وررود به مدیریت
پست الکترونیک
مشخصات من
 RSS 

:: بازدید امروز ::
6
:: بازدید دیروز ::
7
:: کل بازدیدها ::
173424

:: درباره من ::

قرمز آ تشین

عصمت اله احمدی
تقدیم به همه پرسپولیسیهای عزیز

:: لینک به وبلاگ ::

قرمز آ تشین

:: فهرست موضوعی یادداشت ها::

علی دایی - بخشش دایی- فوتبال- پرسپولیس[106] . پرسپولیس[3] . علی دایی[3] . تیم ملی[3] . پیروزی[2] . حبیب کاشانی[2] . الوحده[2] . شیاطین سرخ[2] . رفتن دایی[2] . سپاهان[2] . سرمربی تیم ملی . سعید مظفری زاده . سفر . سی‌و‌هفتم . شاگردان فرگوسن . شهرداری تبریز . رفتن یا ماندن علی دایی . زرد و قرمز . سازمان لیگ . پرسپولیس و استقلال . پنالتی . علی دایی - بخشش دایی- فوتبال- پرسپولیس- کادر فنی- تیم ملی -قطبی- . علی کفاشیان . فدراسیون . فشنگچی . فوتبال . فولاد خوزستان . فینال جام حذفی . قطبی . قلعه نویی و دایی . قهرمان لیگ . قهرمانی . کی روش . گلزنی کاشانی در ابوظبی . مربی . مربی تیم ملی . مس کرمان . منچستر . منچستریونایتد . نفت . همکاری با کی‌روش . وداعی تلخ . کنفدراسیون فوتبال آسیا . امارات . بازی های آسیایی گوانگجو - تیم امید - غلام حسین پیروانی-علی دایی . بازی های تدارکاتی تیم ملی . باقری . بلکبرن . بنیادکار . بنیادکار ازبکستان . پرافتخارترین . * . 90 . آتش کشیدن نفت تهران . آل‌نهیان . آینده تیم ملی . ا ستیل اذین . ابوظبی . استیلی . اصفهان . افشین . الاتحاد عربستان . خبرنگاران . خدمت . خرید . خودخواهی علی دایی . خوردبین . دخالت علی دایی در تیم ملی . دوئل . ذوب آهن . ذوب آهن اصفهان . راه آهن . پیروزی پرسپولیس . پیکان قزوین . تراکتور سازی تبریز . تیم پرسپولیس . تیم ملی-افشین قطبی-جام ملتهای آسیا-عکس بازی ایران-عراق-بازی با ک . جام جهانی . جام جهانی 2014 برزیل . جدول لیگ -نتایج مسابقات به صورت زنده .

:: آرشیو ::

ایام فاطمیه
بهار 1387
اردیبهشت 90
فروردین 90
دی 89
آذر 89
آبان 89
مهر 89
شهریور 89
تیر 89
خرداد 89
اردیبهشت 89
فروردین 89
آذر 88
آبان 88
مهر 88
خرداد 88
اردیبهشت 88
تیر 87

:: اوقات شرعی ::

:: لینک دوستان من::

آسمان آبی
بزرگترین دایرکتوری ایرانیان
آذر اختیاری
علی بنی احمد
گوگل فارسی
همه چیز در مورد موبایل
یاهو
پوریا کاکای کوچک
آپلود مجانی فایل و عکس
پرسپولیس
فوتبای سه
خبرهای پرسپولیس
برنامه نود
..:: پایگاه خبری لک نیوز ::..
طنز ایران

:: لوگوی دوستان من::

::وضعیت من در یاهو ::

یــــاهـو

:: خبرنامه وبلاگ ::

 

:: موسیقی ::